Omega SBI / RSBI

Omega SBI / RSBI

Jeden stroj. Dvě technologie. Kompletní servis.

Kombinované zařízení určené k broušení lyží, bežek a snowboardů brusným pásem a brusným kamenem

Kompaktní brusný stroj Omega SBI sjednocuje celou škálu profesionálních servisních služeb na jen několika málo čtverečních metrech. Kompaktní rozměry umožňují přístroj umístit přímo ke zdi pro další úsporu cenného prostoru. Omega SBI je velkoryse dimenzovaný, pokud jde o výkon a komfort obsluhy. Nový dotykový ovládací panel zajišťuje snadné a intuitivní ovládání kamenného a pásového modulu a umožňuje uložení až 100 individuálních brusných programů. Tři preferované programy mohou být přiřazeny ke třem tlačítkům pro zkrácenou volbu "Easy Go". Systém posuvného přítlaku umožňuje jednoduchým pohybem přesunovat celou přítlačnou jednotku mezi pásem a kamenem.

Volba pro Omegu RSBI znamená neomezené možnosti strukturování, a to i variálních struktur díky novému systému centrování.

Flexibilní série Omega ušitá na míru vašim potřebám

Naše zkušenosti ukazují, že je velmi důležité poskytovat stroje, zejména manuální, které splňují individuální požadavky servisu. Z tohoto důvodu Wintersteiger nyní nabízí řadu manuálních strojů Omega. Základní konfigurace stroje může být vždy rozšířena o různé samostatné funkční balíčky nebo kompletní Racing package (zahrnuje všechny balíčky).

V návaznosti na velmi úspěšnou řau Sigma jsme optimalizovali naše osvědčené technologie a zároveň integrovali nejrůznější inovace převzaté z Race NC nebo automatických strojů Mercury a Discovery 2. Řada Omega je výsledkem vlastního vývoje a výroby, což může nabídnout pouze leader na světovém trhu.

Hlavní výhody řady Omega SBI / RSBI

  • broušení pásem a kamenem na jednom stroji
  • větší kontrola díky ergonomickému designu
  • volitelné funkční balíčky pro individuální potřeby
  • věškeré ovládací prvky stroje na dosah
  • kompaktní rozměry
  • barevný dotykový displej s funkcí "Easy Go" (A, B nebo C) pro jednoduché a rychle nastavení požadovaného brusného programu
  • základní model bez pneumatického zvedání přítlaku (bez nutnosti kompresoru)
  • dokonalé broušení všech typů sjezdových a běžeckých lyží (Rocker, V-shape, Carver, All Mountain, Freeride, Touring, Cross-country, Telemark, Back Country) a snowboardů

Dokonalá ergonomika

Všechny ovládací prvky a vodní ventily jsou umístěny v dosahu obsluhy. Jednoduše je aktivujte stisknutím tlačítka na dotykové obrazovce.

"Easy Go" přepínač

Výchozí programy broušení lze upravit na ovládacím panelu s intuitivním uživatelským rozhraním a velkým dotykový displejem. Jednoduše si uložíte tři preferované programy (A, B, C) na "Easy Go" přepínači (např. předbroušení, finální broušení, rentalové lyže). Parametry zvoleného programu se okamžitě zobrazí na dotykovém displeji. Volitelný "Racing package" sám navrhne nejvhodnější možnou strukturu na základě vámi zadaných aktuálních sněhových a teplotních podmínkách.

Větší kontrola a komfort

Díky ergonomicky tvarovanému přednímu krytu a sklápěcí rukojeti přítlaku může obsluha stát blíže ke kameni nebo pásu při broušení. Nový, hydraulický zvih přítlaku (volitelný) umožňuje snadné ovládání systému podávání.

Rychlá změna modulu

Systém posuvného přítlaku umožňuje jednoduchým pohybem přesunovat celou přítlačnou jednotku mezi pásem a kamenem.

Automatický posuv

Rychlost posuvu je plynule řízena potenciometrem. Dělený přítlak na 3 válce umožňují rozložení tlaku přesně tam, kde potřebujete. Tímto způsobem dosáhnete dokonalé struktury po celé délce a šířce skluznice, dokonce i konvexní nebo konkávní.

Rychlá výměna pásu v rekordním čase

Výměna brusných pásů je díky pákovému mechanismu a automatickému centrování otázkou jen několika vteřin. Diagonální konstrukce umožňuje velmi snadné čištění stroje.

Ostré hrany

Omega SBI nabízí inovovanou volitelnou jednotku SEG - broušení bočních hran s čistým a konzistentním výsledkem. Požadovaný úhel broušení (mezi 86° a 90°) je možné nastavit snadno a rychle. Integrovaná jednotka SEG šetří prostor vašeho servisu.

Volitelné funkční balíčky

Structure package

Balíček pro struktury vám dává možnost vytvořit a používat neomezené množství struktur. Balíček obsahuje vysoce výkonnou orovnávací jednotku, používanou například v Race NC, stěžejním stroji pro závodní servis Wintersteiger. Kromě toho, optimalizovaný systém centrování umožňuje snadnější manipulaci, a to i pro variální typy struktur.

Feed package

Konzistentní výsledek broušení díky osvědčenému závodnímu přítlačnému kolu.

Spray a filter package

Závodní specialisté požadují maximální ostřik a výjimečně filtrovanou vodu. Balíček ostřiku a filtrování řeší tyto potřeby automatickým ventilem. Praktické: Omega SBI automaticky přepíná mezi pásem a brusným kamenem. Součástí balíčku je i vysoce výkonné čerpadlo.

Technické specifikace:

  Omega SBI + SEG Omega SBI bez SEG Omega RSBI
Brusný kámen Ø 300 x 350
Rychlost kamene min. - max. 300 - 1300 rpm
Rychlost orovnávání min. - max. 3 - 25 mm/sec 3 - 35 mm/sec
Rychlost posuvu min. - max. 5 - 18 m/min
Síla přítlaku min. - max. 140 - 450 N
Brusný pás 350 x 1600 mm
Celková hmotnost 678 kg 643 kg 673 kg
Objem chladící nádrže 80 L
Emise hluku 81 dB(A)
Jmenovité napětí 3/N AC 400 - 415 V, 50 Hz
Rychlost pásu 540 / 1080 rpm
Výkon 4,4 kW 5,3 kW
Jmenovitý proud 10,1 A 12,3 A
Jištění 16 - 20 A
SEG  
Brusný pás 20 x 1200 mm