Omega S / RS 150

Omega S / RS 150

Váš vstup do top-class třídy. (Závodní) kamenná bruska na broušení sjezdových a běžeckých lyží.

Omega S 150 je ideálním strojem pro vstup do světa broušení na brusném kameni - Omega RS 150 vám umožňuje se zaměřit i na závodní broušení. Tento brusný stroj převzal několik technických parametrů ze stroje Race NC, vlajkové lodi Wintersteiger pro závodní broušení.

Flexibilní série Omega ušitá na míru vašim potřebám

Naše zkušenosti ukazují, že je velmi důležité poskytovat stroje, zejména manuální, které splňují individuální požadavky servisu. Z tohoto důvodu Wintersteiger nyní nabízí řadu manuálních strojů Omega. Základní konfigurace stroje může být vždy rozšířena o různé samostatné funkční balíčky nebo kompletní Racing package (zahrnuje všechny balíčky).

V návaznosti na velmi úspěšnou řau Sigma jsme optimalizovali naše osvědčené technologie a zároveň integrovali nejrůznější inovace převzaté z Race NC nebo automatických strojů Mercury a Discovery 2. Řada Omega je výsledkem vlastního vývoje a výroby, což může nabídnout pouze leader na světovém trhu.

Hlavní výhody řady Omega

  • větší kontrola díky ergonomickému designu
  • volitelné funkční balíčky pro individuální potřeby
  • věškeré ovládací prvky stroje na dosah
  • kompaktní rozměry
  • barevný dotykový displej s funkcí "Easy Go" (A, B nebo C) pro jednoduché a rychle nastavení požadovaného brusného programu
  • základní model bez pneumatického zvedání přítlaku (bez nutnosti kompresoru)
  • dokonalé broušení všech typů sjezdových a běžeckých lyží (Rocker, V-shape, Carver, All Mountain, Freeride, Touring, Cross-country, Telemark, Back Country)

Dokonalá ergonomika

Všechny ovládací prvky a vodní ventily jsou umístěny v dosahu obsluhy. Jednoduše je aktivujte stisknutím tlačítka na dotykové obrazovce.

"Easy Go" přepínač

Výchozí programy broušení lze upravit na ovládacím panelu s intuitivním uživatelským rozhraním a velkým dotykový displejem. Jednoduše si uložíte tři preferované programy (A, B, C) na "Easy Go" přepínači (např. předbroušení, finální broušení, rentalové lyže). Parametry zvoleného programu se okamžitě zobrazí na dotykovém displeji. Volitelný "Racing package" sám navrhne nejvhodnější možnou strukturu na základě vámi zadaných aktuálních sněhových a teplotních podmínkách.

Větší kontrola a komfort

Díky ergonomicky tvarovanému přednímu krytu a sklápěcí rukojeti přítlaku může obsluha stát blíže ke kameni nebo pásu při broušení. Nový, hydraulický zvih přítlaku (volitelný) umožňuje snadné ovládání systému podávání.

Volitelnéfunkční balíčky

Structure package

Balíček pro struktury vám dává možnost vytvořit a používat neomezené množství struktur. Balíček obsahuje vysoce výkonnou orovnávací, používanou například v Race NC, stěžejním stroji pro závodní servis Wintersteiger. Kromě toho, optimalizovaný systém centrování umožňuje snadnější manipulaci, a to i pro variální typy struktur.

Feed package

Balíček pro přítlak pro Omega S 150 a S 350 podporuje specifické nastavení tlakové křivky díky pneumatickému ovládání tlaku. Současně, díky možnosti výběru z několika různých pedálů zvyšujete flexibilitu pracovního postupu. Osvědčené racing přítlačné kolo zaručuje best-in-class přesnost. Kryt kamene pro Omega RS 150 RS 350 udržuje pracovní prostor čistý a suchý.

Spray a filter package

Závodní specialisté požadují maximální ostřik a výjimečně filtrovanou vodu. Balíček ostřiku a filtrování řeší tyto potřeby automatickým ventilem. Praktické: Omega SBI automaticky přepíná mezi pásem a brusným kamenem. Součástí balíčku je i vysoce výkonné čerpadlo.

Technické specifikace:

  Omega S 150 Omega RS 150
Brusný kámen Ø 350 x 150
Rychlost kamene min. - max. 250 - 1300 rpm
Rychlost orovnávání min. - max. 3 - 25 mm/sec 3 - 35 mm/sec
Rychlost posuvu min. - max. 5 - 18 m/min
Síla přítlaku min. - max. 140 - 450 N 50 - 500 N
Celková hmotnost 375 kg 452 kg
Objem chladící nádrže 80 L
Emise hluku 78,8 dB(A)
Jmenovité napětí 3/N AC 400 - 415 V, 50 Hz
Výkon 3,2 kW 3,7 kW
Jmenovitý proud 9,8 A 10,8 A
Jištění 16 - 20 A
Kompresor není součástí
Spotřeba stlačeného vzduchu - min. 50 l/min při 7 bar