Mercury

Automatický stroj s nastavitelnými moduly – vstupte do světa nejnovější servisní technologie

Mercury

Wintersteiger představuje nový nejmodernější automatický stroj pro servis lyží a snowboardů.

Mercury bylo poprvé představeno veřejnosti vloni na ISPO v Mnichově a okamžitě se stalo leaderem v této kategorii. Ať jsou to lyže závodní, carvingové, All mountainové nebo Rocker, díky tomuto automatickému stroji můžete zvládnout precizní servis až pro 30 párů lyží za hodinu.

Díky své flexibilní konstrukci, tento nový stroj od firmy Wintersteiger nabízí zcela nové možnosti. Automatický stroj Mercury umožňuje kombinaci modulů pásu, kamene, keramických disků, leštění spodní hrany a voskování a leštění, a tím dokáže splnit veškeré požadavky daného servisního místa. Kapacita tohoto stroje nastavuje nový trend menších automatů, který s automatickým podavačem garantuje broušení až 30 párů lyží za hodinu. Dalším důležitým faktorem je precizní broušení lyží, běžek a snowboardů, protože tyto nové automaty kladou také důraz na splnění požadavků broušení závodních lyží.

Efektivita Mercury

Pokud vás zatím Mercury nepřesvědčilo, že patří mezi nejvyspělejší technologie, stane se tak při pohledu na výsledek servisovaných lyží. Precizní kvalita struktury skluznice (racing orovnávací jednotka), nejostřejší hrany pro prodloužení jejich životnosti (patentovaná technologie spodního a bočního broušení hran keramickými kotouči) a dokonale vyleštěné spodní hrany na špičkách a patkách (racing finish spodních hran) - to je výsledek Mercury. Dokonale ostré a vyleštěné hrany poskytují lepší zážitek při lyžování, více bezpečnosti na svazích a prodlužují délku životnosti ostří hran. Díky šířce kamene 350 mm, Mercury zvládne všechny typy lyží a snowboardů. Wintersteiger nově zavádí systém nastavení výšky brusného kamene (hovering position), čímž je docíleno optimálního finishe až ke špičce a patě lyže. Díky této technologii lyže najíždí na kámen a ne kámen na lyži (je eliminován pozdní nájezd a náraz kamene do skluznice). Přesně nastavitelná výška kamene a rychlost orovnávání, spolu s racing orovnávací jednotkou má za důsledek ideální rozsah struktur; ten může být ještě dále rozšířen o Racing sotware. Díky tomu, že Mercury využívá celé šířky kamene oscilací, je doba mezi jeho orovnáváním prodloužena, a tím šetříte čas a peníze.

Osvědčená technologie keramických kotoučů pro nejostřejší hrany

Modul keramických kotoučů pro tuning bočních a spodních hran je naprosto totožná technologie, jakou používají výrobci lyží i závodní teamy. Tato patentovaná technoloie broušení hran keramickými kotouči zajišťuje naprosto přesnou geometrii hrany, přesný úhel broušení, hladkost a konzistentní kvalitu po celé délce hrany lyže nebo snowboardu. Navíc metoda oscilace keramických kotoučů je velmi šetrná k hranám, kdy nedochází k nadměrnému odběru materiálu a tím prodlužuje životnost hran.

Leštící modul pro dokonale ostré hrany

Lešticí modul je účinný doplněk k modulu keramických kotoučů. Jeho keramické disky dokonale vyleští spodní hrany na špičkách i patkách a dosáhnou tak opticky dokonalé spodní hrany. Již tak vysoká flexibilita Mercury je dále podtržena nastavitelným sklonem lešticích disků. K dispozici je také volitelná funkce, která umožňuje volit mezi dvěma sklony plně automaticky - bez nutnosti orovnávat leštící disky. A tak se tento nový stroj dokáže přizpůsobit všem typům lyží a snowboardů, bez ohledu na jejich kvalitu.

Efektivní a ekonomický provoz

Díky své kompaktní konstrukci, Mercury poskytuje profesionální servis lyží a snowboardů i v těch nejmenších prostorech. Další výhodou je velký výběr dostupného spotřebního materiálu. Mercury je také příkladný, pokud jde o efektivnost a hospodárnost. Všechny typy lyží a snowboardů jsou broušeny bez použití přísavek, a brusné kotouče mají dlouhou životnost. Mercury automaticky detekuje délku lyží a snowboardů, čímž se tak předejde časově náročnému třídění. Současně zajišťuje nejen dlouhou životnost brusného materiálu, ale i lyží samotných. V neposlední řadě uzavřený systém servisnho prostoru stroje umožňuje jeho snadné používání, čisté a klidné prostředí, stejně tak i vysokou bezpečnost pro obsluhu.

Srozumitelné a snadné ovládání

Mercury má velmi snadné a intuitivní ovládání. 15" barevný dotykový displej lze jednoduše naklápět. Jednoduché uživatelské prostředí zaručuje rychlé a jednoznačné nastavení požadovaných parametrů.

Vaše hlavní výhody:

Automat šitý přesně na míru

  • flexibilní kombinace modulů pásu (b), kamene (s), keramických disků (d), leštění spodní hrany (p) a voskování a leštění (f)
  • velká možnost výběru vybavení pro splnění všech požadavků servisního místa
  • extrémně malá velikost stroje

Špičkové servisní operace pro zvýšení obratu

  • precizní kvalita struktury skluznice
  • nejostřejší hrany pro prodloužení jejich životnosti
  • dokonale vyleštěné hrany na špičkách i patkách

Účinný a ekonomický provoz

  • broušení všech typů lyží a snowboardů bez použití přísavek
  • dlouhá životnost brusného materiálu
  • snadné a bezpečné užívání díky zavírání servisního prostoru stroje

Technická data:

Modul pásu

Pás 350 x 1600 mm
Rychlost pásu 200 - 1500 rpm
Síla přítlaku lyže max. 350 N / snowboard max. 600 N

Modul kamene

Kámen ø 300 x 350 mm
Rychlost kamene 150 - 2000 rpm
Síla přítlaku lyže max. 350 N / snowboard max. 900 N
Rychlost orovnání 3 - 35 mm/sec

Modul keramických disků

Keramické disky ø 154 x 40 mm
Rychlost keramických disků 500 - 4500 rpm
Úhel broušení boční hrany - manuálně / elektronicky 89° - 87° (+/- 0,25°) / 89,5° - 85° (+/- 0,2°)
Úhel broušení spodní hrany - manuálně / elektronicky 0,75° - 3° (+/- 0,25°) / 0,5° - 5° (+/- 0,2°)

Modul leštění

Leštící kámen ø 100 x 350 mm
Rychlost leštících kamenů 500 - 1700 rpm
Úhel leštících kamenů 0,5° - 4°

Modul voskování a leštění

Voskovací válec ø 100 x 350 mm
Válec před-leštění ø 100 x 350 mm
Válec leštění ø 100 x 350 mm
Příkon 1,4 kW

Posuv

Rychlost posuvu 3 - 15 m/min

Účel použití

Délka lyží min. - max. 90 - 200 cm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka lyží min. - max. 55 - 140 mm (se středem max. 100 mm)
Délka snowboardu min. - max. 90 - 200 mm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka snowboardu 200 - 340 mm
Délka běžek min. - max. 90 - 200 cm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka běžek min. - max. 40 - 70 mm
Délka širších lyží min. - max. 90 - 200 cm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka sirších lyží min. - max. 110 - 180 mm (vkládání po jedné lyži)