Discovery 2

Logické pokračování úspěšného příběhu

Discovery 2

S více než 900 prodanými kusy na celém světě, Discovery je nejúspěšnějším automatickým strojem pro servis lyží a snowboardů.

Discovery 2 je ještě výkonnejší a modernější. Je navržen tak, aby rostl s vašim servisem. Díky možnosti kombinovat různé moduly umožňuje kdykoliv rozšířit kapacitu a přidávat nabídky služeb postupně. V důsledku toho můžete snadněji reagovat na potřeby zákazníků a riziko spojené s vaší investicí je tak výrazně sníženo. Stroj může růst dle požadavků trhu a vašich klientů.

Díky své flexibilní konstrukci, tento nový stroj od firmy Wintersteiger nabízí zcela nové možnosti. Automatický stroj Discovery 2 umožňuje kombinaci modulů pásu, kamene, keramických disků, leštění spodní hrany a voskování a leštění, a tím dokáže splnit veškeré požadavky daného servisního místa. Kapacita tohoto stroje s automatickým podavačem garantuje broušení až 70 párů lyží za hodinu. Dalším důležitým faktorem je precizní broušení lyží, běžek a snowboardů, protože Discovery 2 klade také důraz na splnění požadavků broušení závodních lyží.

Efektivita Discovery

Precizní kvalita struktury skluznice (racing orovnávací jednotka), nejostřejší hrany pro prodloužení jejich životnosti (patentovaná technologie spodního a bočního broušení hran keramickými kotouči) a dokonale vyleštěné spodní hrany na špičkách a patkách (racing finish spodních hran) - to je výsledek Discovery 2. Dokonale ostré a vyleštěné hrany poskytují lepší zážitek při lyžování, více bezpečnosti na svazích a prodlužují délku životnosti ostří hran. Díky šířce kamene 350 mm, Discovery 2 zvládne všechny typy lyží a snowboardů. Wintersteiger nově zavádí systém nastavení výšky brusného kamene (hovering position), čímž je docíleno optimálního finishe až ke špičce a patě lyže. Díky této technologii lyže najíždí na kámen a ne kámen na lyži (je eliminován pozdní nájezd a náraz kamene do skluznice). Přesně nastavitelná výška kamene a rychlost orovnávání, spolu s racing orovnávací jednotkou má za důsledek ideální rozsah struktur; ten může být ještě dále rozšířen o Racing sotware. Díky tomu, že Discovery 2 využívá celé šířky kamene oscilací, je doba mezi jeho orovnáváním prodloužena, a tím šetříte čas a peníze.

Osvědčená technologie keramických kotoučů pro nejostřejší hrany

Modul keramických kotoučů pro tuning bočních a spodních hran je naprosto totožná technologie, jakou používají výrobci lyží i závodní teamy. Tato patentovaná technoloie broušení hran keramickými kotouči zajišťuje naprosto přesnou geometrii hrany, přesný úhel broušení, hladkost a konzistentní kvalitu po celé délce hrany lyže nebo snowboardu. Navíc metoda oscilace keramických kotoučů je velmi šetrná k hranám, kdy nedochází k nadměrnému odběru materiálu a tím prodlužuje životnost hran.

Leštící modul pro dokonale ostré hrany

Lešticí modul je účinný doplněk k modulu keramických kotoučů. Jeho keramické disky dokonale vyleští spodní hrany na špičkách i patkách a dosáhnou tak opticky dokonalé spodní hrany. Již tak vysoká flexibilita Discovery 2 je dále podtržena nastavitelným sklonem lešticích disků. K dispozici je také volitelná funkce, která umožňuje volit mezi dvěma sklony plně automaticky - bez nutnosti orovnávat leštící disky. A tak se tento nový stroj dokáže přizpůsobit všem typům lyží a snowboardů, bez ohledu na jejich kvalitu.

Efektivní a ekonomický provoz

Díky své kompaktní konstrukci, Discovery 2 poskytuje profesionální servis lyží a snowboardů i v těch nejmenších prostorech. Další výhodou je velký výběr dostupného spotřebního materiálu. Discovery 2 je také příkladný, pokud jde o efektivnost a hospodárnost. Všechny typy lyží a snowboardů jsou broušeny bez použití přísavek, a brusné kotouče mají dlouhou životnost. Discovery 2 automaticky detekuje délku lyží a snowboardů, čímž se tak předejde časově náročnému třídění. Současně zajišťuje nejen dlouhou životnost brusného materiálu, ale i lyží samotných. V neposlední řadě uzavřený systém servisnho prostoru stroje umožňuje jeho snadné používání, čisté a klidné prostředí, stejně tak i vysokou bezpečnost pro obsluhu.

Srozumitelné a snadné ovládání

Discovery 2 má velmi snadné a intuitivní ovládání. 15" barevný dotykový displej lze jednoduše naklápět. Jednoduché uživatelské prostředí zaručuje rychlé a jednoznačné nastavení požadovaných parametrů.

Vaše hlavní výhody:

Automat šitý přesně na míru

 • flexibilní kombinace modulů pásu (b), kamene (s), keramických disků (d), leštění spodní hrany (p) a voskování a leštění (f)
 • velká možnost výběru vybavení pro splnění všech požadavků servisního místa
 • malá velikost stroje

Špičkové servisní operace pro zvýšení obratu

 • precizní kvalita struktury skluznice
 • nejostřejší hrany pro prodloužení jejich životnosti
 • dokonale vyleštěné hrany na špičkách i patkách

Účinný a ekonomický provoz

 • až 70 párů lyží za hodinu
 • broušení všech typů lyží a snowboardů bez použití přísavek
 • bez nutnosti třídění lyží díky laserovému měření
 • žádné mosty ani přísavky díky inovativnímu systému podávání
 • dlouhá životnost brusného materiálu
 • snadné a bezpečné užívání díky zavírání servisního prostoru stroje

Technická data:

Modul pásu

Pás 350 x 1600 mm
Rychlost pásu 200 - 1500 rpm
Síla přítlaku lyže max. 350 N / snowboard max. 600 N

Modul kamene

Kámen ø 300 x 350 mm
Rychlost kamene  150 - 2000 rpm
Síla přítlaku lyže max. 350 N / snowboard max. 900 N
Rychlost orovnávání 3 - 35 mm/sec

Modul keramických disků

Keramické disky ø 154 x 40 mm
Rychlost keramických disků 500 - 4500 rpm
Úhel broušení boční hrany - manuálně / elektronicky 89° - 87° (+/- 0,25°) / 89,5° - 85° (+/- 0,2°)
Úhel boušení spodní hrany - manuálně / elektronicky 0,75° - 3° (+/- 0,25°) / 0,5° - 5° (+/- 0,2°)

Modul leštění

Leštící kámen ø 100 x 350 mm
Rychlost leštících kamenů 500 - 1700 rpm
Úhel leštících kamenů 0,5° - 4°

Modul voskování a leštění

Voskovací válec ø 100 x 350 mm
Válec před-leštění ø 100 x 350 mm
Válec leštění ø 100 x 350 mm
Příkon 1,4 kW

Posuv

Rychlost posuvu 3 - 15 m/min

Účel použití

Délka lyží min. - max. 90 - 195 cm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka lyží min. - max. 60 - 140 mm (se středem max. 115 mm)
Délka snowboardu min. - max. 90 - 195 mm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka snowboardu 200 - 340 mm
Délka běžek min. - max. 90 - 195 cm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka běžek min. (bez / s broušením hran) 35 / 60 mm
Délka širších lyží min. - max. 90 - 200 cm (215 cm při manuálním vkládání)
Šířka sirších lyží min. - max. 110 - 180 mm (vkládání po jedné lyži)

Související články

Výhradní dovozce značek BLIZZARD, TECNICA, WINTERSTEIGER A WAX FUTURE